Patriota

Wybory tuż tuż! Poznaj kandydatów, ciekawostki z kampanii wyborczej, wyraź swoją opinię, zagłosuj na swojego faworyta! Dziel się spostrzeżeniami na temat kampanii, kandydatów, rozmawiaj o ich postulatach i poglądach- wyraź swoje zdanie i poznaj zdanie innych. Tylko u nas! W jedynym forum, które na taką skalę umożliwia internaucie wyrażenie swojej opinii i umożliwia poznanie programu wyborczego wszystkich kandydatów na Prezydenta Polski w latach 2010-2015. Zarejestruj się i dołącz do grona forumowiczów! To tylko minuta!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-08-18 11:51:46

 Martin406

Administrator

4466133
Zarejestrowany: 2009-07-14
Posty: 118
Punktów :   

Jaki ustrój najlepszy dla Polski?

Prosze krótko uzasadniać swoje zdanie. Ja jestem za monarchią, bo może to i naiwne, ale za królów-Piastów i Jagiellonów Polska była najsilniejsza


"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę grubą napiszesz, wciąż będziesz mieć w głowie tą samą pustkę i ciszę"

Offline

 

#2 2009-08-18 12:05:30

LSD

Moderator

9075647
Call me!
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 20
Punktów :   

Re: Jaki ustrój najlepszy dla Polski?

Ja również, myślę, ze wtedy byłby większy porządek.. Demokracja - wszystko czyli nic, a kult jednostki, dyktatura - niewiele dobrego w historii zdzialaly. Rada regencyjna, ktora przychodzi mi na mysl ogłosiła Niepodległosc, kojarzy mi sie ze swietlanymi nazwiskami, takimi jak Piłsudski, Lubomirski... Juz samo slowo krol podnosi morale glowy panstwa... Zdecydowanie monarchia.


Przez cierpienie do gwiazd

Offline

 

#3 2009-08-22 11:39:59

LSD

Moderator

9075647
Call me!
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 20
Punktów :   

Re: Jaki ustrój najlepszy dla Polski?

Przypomniałam sobie o pewniej piosence Edyty Geppert:

WŁADZA:

Władza w kraju jest potrzebna
Jak ster dla okrętu
Żeby kraj się nie pogrążył w otchłani zamętu
Cechą władzy sprawiedliwej
Jest szacunek władcy do poddanych
Tak mawiają najlepsi doradcy
Władzę swą wybiera naród
Dlatego powinien
Władzę swą szanować z tego demokracja słynie
Tamdaradej

Lecz czasami władza bierze
Przykład z króla słońca
A jej wzrok i słuch dosięga
Ledwie biurka końca
Naród zaś czasami żąda
Cudów manny z nieba
Zamiast swoją pracą pomóc
Gdy potrzeba chleba
Dobrze będzie tylko wtedy
Kiedy naród władzę
No i władza naród też mieć
Będzie na uwadze
Tamdaradej

Spokój jest potrzebny ludziom
By czegoś dokonać
Rząd ma znaleźć dobrą drogę
Naród ją pokonać
Lecz jeżeli taka droga
Będzie jednak zmorą
Ludzie pójdą inną drogą
Nowy rząd wybiorą
Tamdaradej

Aby czasu nie marnować
I sił nie roztrwonić
Mądrych ludzi trzeba słuchać
I jak skarb ich chronić
Tamdaradej


Przez cierpienie do gwiazd

Offline

 

#4 2009-08-30 11:00:50

 Martin406

Administrator

4466133
Zarejestrowany: 2009-07-14
Posty: 118
Punktów :   

Re: Jaki ustrój najlepszy dla Polski?

Silna władza centralna- charyzmatyczny i mądry król mający do dyspozycji kilkunastu ludzi zgrupowanych w jakąś Radę Królestwa- ot, czego Polsce potrzeba. Król powinien mieć ponadto swego niezwykle zaufanego człowieka na stanowisku Kanclerza lub Marszałka, który reprezentowałby go na arenie międzynarodowej w kwestiach zbędnych jego uwagi. Na szczytach międzynarodowych Monarcha powinien się pojawiać jako najwyższy urzędnik państwowy, głowa Państwa, decydujący o sprawach wagi najwyższej. Moim zdaniem Parlament powinien być rozwiązany, ponieważ 75% wszystkich posłów siedzących w Sejmie nie robi nic przez całą kadencję, tylko ustawicznie powiększa swoje majątki, zbiera lewe pieniądze, załatwia sobie układy i zawiera znajomości mające w przyszłości zaowocować. Jak wygląda głosowanie? Na palcach można wyliczyć wśród posłów ludzi szczerze oddanych sprawie i mających silną osobowość i własne zdanie. Głosuje się partiami. Posłowie patrzą na swego "mentora" Kaczyńskiego, Chlebowskiego, Pawlaka i Niesiołowskiego. ich zdanie są zdaniem posłów, ich głosy głosami posłów.
Ot, jak wygląda nasza "demokracja" Układy na lewo i prawo, afery korupcyjne, a interes Państwa jest na "x" miejscu, po rzeczy która powinna być ostatnia w ich zawodzie- korzyści materialnych


"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę grubą napiszesz, wciąż będziesz mieć w głowie tą samą pustkę i ciszę"

Offline

 
Wybory tuż tuż! Poznaj kandydatów, ciekawostki z kampanii wyborczej, wyraź swoją opinię, zagłosuj na swojego faworyta! Dziel się spostrzeżeniami na temat kampanii, kandydatów, rozmawiaj o ich postulatach i poglądach- wyraź swoje zdanie i poznaj zdanie innych. Tylko u nas! W jedynym forum, które na taką skalę umożliwia internaucie wyrażenie swojej opinii i umożliwia poznanie programu wyborczego wszystkich kandydatów na Prezydenta Polski w latach 2010-2015. Zarejestruj się i dołącz do grona forumowiczów! To tylko minuta!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plUstka pensjonaty fishingsuperstars